gis-day-logo-black_1920_630

GIS Day 15. 11. 2023

GIS Day je celosvětovým svátkem profesionálů i amatérských nadšenců do geografických informačních systémů. Pojďte ten letošní oslavit s námi.

Co je GIS a k čemu slouží

GIS je zkratka pro geografické informační systémy, které představují jednu z nejperspektivnějších geografických a technologických disciplín. Jejich prostřednictvím se získávají, ukládají, analyzují a sdílejí data důležitá nejen pro státní správu i komerční sféru, ale také pro vzdělávání, ochranu přírody a řešení nejrůznějších krizových situací. GIS je zdrojem nepostradatelných informací a nástrojem pro jejich zpracování a tvorbu všech druhů map. 

Jak slaví GIS Day naše katedra geomatiky

Poprvé jsme se zapojili do celosvětového GIS Day již v roce 2000. Pravidelně připravujeme populární přednášky o geografických informačních systémech, geoinformatice a geomatice. Nezůstáváme u obecného představení GIS, s námi se můžete těšit i na názorné ukázky a možnosti vyzkoušení jeho nejrůznějších funkcí. Na účastníky čeká i mnoho zajímavých výzev, mezi které se řadí i oblíbená úloha "mentální mapa okolí mé školy". 

Termíny přednášek průběžně domlouváme se středními školami. Máte-li také zájem o zajímavou přednášku na téma GIS, ozvěte se nám